Loading...

ВІДБІЙ ХІМІЧНОЇ ТРИВОГИ: бджолярі можуть відстежувати зони хімобробки полів

11 июля 2018

Масова загибель бджолосімей через хімобробку культур — наслідок не налагодженої комунікації між пасічниками і рослинницькими аграрними компаніями і відсутність оповіщення про роботи на полях з добривами, пише Ганна Бурка, національний консультант FAO в діловій газеті “АгроМаркет”.

У свою чергу, між пасічниками і великими господарствами немає зв’язку через те, що велика частина виробників меду перебувають у «сірій» зоні. 98% обсягу солодкого продукту виробляють домогосподарства.

З тієї ж причини в Україні дуже мало інформації про показники якості меду, які відповідали б українським державним стандартам, підкреслює Бурка, про дозволені ветпрепарати для лікування бджіл тощо.

На тлі колосальних темпів зростання виробництва та експорту меду дотепер немає достовірних даних про кількість бджільницьких господарств, динаміку їх розвитку, обсяги виробництва. Це, на думку експертів, негативно позначається на розвитку агробізнесу в країні. Слабо розвивається запилення бджолами посівів як бізнес-послуга.

В якості інструменту превентивного захисту бджолосімей від наслідків хімічної обробки, Бурка наводить ресурс Grand Еxpert. Його також можуть використовувати збирачі ягід, грибів та лікарських трав і фермери, що застосовують вільний випас худоби.

Досить зареєструватися на цьому ресурсі і встановити маркер на карті розташування об’єкта — пасіки, поляни, пасовища, місця перебування людей, житла тощо.

Як тільки сайт отримує інформацію про планування хімобробки рослин на відстані 10 км і менше, користувач отримує сповіщення на електронну пошту і SMS на телефон.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.