Loading...

Дифтерія в Україні: третій випадок захворювання і низька вакцинація

11 июля 2018

В Україні зареєстровано третій випадок захворювання на дифтерію. Міністерство охорони здоров’я закликає населення вакцинуватися.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

«В Україні зареєстровано третій випадок захворювання на дифтерію, захворів підліток 15 років у Київській області, діагноз підтверджений лабораторно. Дитині ввели протидифтерійну сироватку, її стан стабільний, зараз хлопець перебуває в інфекційному відділенні Київської обласної дитячої лікарні в Боярці», — йдеться у повідомленні.

МОЗ рекомендує якнайшвидше зробити щеплення проти дифтерії дітям, які пропустили його за календарем вакцинації, вчасно вакцинувати дітей за графіком, згідно з календарем профілактичних щеплень, а також нагадує про обов’язкову ревакцинацію дорослих від дифтерії кожні 10 років.

Для дітей централізовано закуповується вакцина проти кашлюка, дифтерії та правця АКДП (з цільноклітинним кашлюковим компонентом), що дає найкращий захист. Також наявна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця зі зменшеним вмістом антигену АДП-М, яку застосовують для дорослих.

На 1 червня 2018 року в Україні наявні 2,2 млн доз вакцини АКДП, 557 тис. доз АДП та 5,2 млн доз АДП-М.

Водночас, у МОЗ наголошують, що рівень вакцинації проти дифтерії залишається низьким — лише половина українських дітей торік отримала захист третьою дозою вакцини АКДП у віці 18 місяців і менше половини дорослих.

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.