Loading...

За 6 місяців 2019 року 34 мешканця Павлограда вперше в житті захворіло на туберкульоз

11 июля 2019


В м. Павлоград статистика захворювання на туберкульоз відображає загальнонаціональну проблему. За 6 місяців 2019 року 34 мешканця міста вперше в житті захворіло на туберкульоз, з них – 1 дитина, в попередньому році виявлено 35 нових випадків. Вперше за багато років туберкульоз виявлено в 50% випадків серед працюючих громадян, майже половина серед них – шахтарі, тоді як раніше захворювання виявлялося в більшості випадків серед соціально – незахищених верств населення, повідомляє міський фтизіатр Юлія Віталіївна Антонюк.

У 13 (38% серед вперше виявлених) пацієнтів мало місце поєднання туберкульозу та ВІЛ.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, викликане бактерією Mycobacterium tuberculosis. Мікобактерія також відома як паличка Коха, за ім’ям відкривача. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, коли хвора людина кашляє чи чхає.

Зазвичай, туберкульоз вражає легені, рідше – інші органи та системи. Без належного лікування ця хвороба може бути смертельною. Для зараження туберкульозом достатньо десятьох бактерій. Але чи призведе зараження до хвороби, залежить від нашого імунітету. 90-95% людей не захворіють.

Якщо імунна система не спрацює як слід, то може розвинутись або прихована інфекція, або туберкульоз. Інколи від зараження до прояву хвороби минають роки.
Серед причин високої захворюваності на туберкульоз в Україні називають такі:
-поширеність ВІЛ-інфекції;
-невчасна діагностику;
-уникнення лікування;
-поширеність штамів із множинною стійкістю до антибіотиків.

beg.dp.ua

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.