Loading...

В душі романтик за професією шахтар…або просто Вася Асін

12 февраля 2015

Між гірничим майстром та актором він обрав менш оплачувану, але більш романтичну професію актора театру.
Фотовиставка відомого в Павлограді актора, фотохудожника пройшла сьогодні в Павлоградському історико-краєзнавчому музеї.
18-річний сільський парубок із с. Нова Русь вирішив стати гірником. Здобув відповідну освіту і працював на шахті «Самарська». Потім відслужив строкову військову службу. І здавалась, що все в його житті уже визначено. Але все змінилось після того, як на запрошення сестри потрапив у театр ім. Бориса Захави. Спробував перші ролі.
«Спочатку це мені здалось чимось несерйозним, якоюсь забавою», — згадує Вася Асін свої перші враження. З того часу Вася не розлучається із театром уже 33 роки. Спочатку він суміщав театр і роботу на шахті. Але потім вибрав театр. Хоча зарплата шахтаря і актора дуже різнилась.
«Спочатку він їздив на репетиції на мотоциклі із Нової Русі. Бувало репетиції тривали до пізнього вечора. 33 роки він займається театром. Це подвиг людський. Бо театр він виснажує. Це напружена щоденна праця. Це навіть не робота, а стан душі. Актор і фотохудожник — то нерозривний зв’язок. Потрібно бути спочатку художником, а потім уже актором», — розповідає режисер театру ім. Бориса Захави Анатолій Рева.
За 33 роки зіграно безліч ролей, безліч вистав – «Холстомер», «Украдене щастя», «А зори здесь тихие», «Село Степанчикове»….Останню виставу Василь виділяє особливо. Там він грав разом зі своєю донькою. А у виставі «Святая святих» — разом із сином.
Фотографуванням Василь Асін займався з дитинства. Згадує, що перший фотоапарат потрапив йому до рук у 8-річному віці. Згодом дитяче захоплення переросло у справжню майстерність.
Сьогодні фотографа Васю Асіна знає все місто. Його фотографії вражають. Він вміє побачити у простих і буденних речах те, чого не помічають інші. Він вчить любити рідне місто.
На виставку, а точніше творчий вечір Васі Асіна прийшли його колеги по роботі в театрі, у ЗМІ, мешканці міста. На його честь звучали музичні твори, побажання. Василь же показав свій акторський талант у відривку із вистави «Алые паруса».
tv-news.dp.ua

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.