Loading...

Місто поставить пам»ятник засновнику

29 января 2008

Понад два століття тому відставний військовий старшина Матвій Хижняк заснував поселення-зимівник між річками Вовча та Самара. Невдовзі зимівнику було надано ранг державної військової слободи, яка одержала назву Луганська. Козака Матвія Хижняка було призначено осадчим слободи та земським наглядачем. У 1784 році іменним указом Катерини II «Розпорядження по налагодженню Катеринославського намісництва» слобода Луганська була перейменована у повітове місто Павлоград, яке увійшло до складу Катеринославського намісництва.
Справжні патріоти і трударі населяли і населяють місто Павлоград. Протягом всього існування його супроводжує ланка сприятливих історичних подій та перетворень — Павлоград ніколи не зазнавав занепаду.
З метою історичної освіти мешканців та гостей міста, пропаганди історії козацтва, увічнення традицій минувшини розпорядженням міського голови оголошено проведення міського конкурсу на виконання проекту пам»ятника «Засновнику міста Павлоград — Матвію Хижняку». Усі бажаючі (юридичні та фізичні особи) можуть прийняти участь у конкурсі та представити своє бачення проекту пам»ятника до управління містобудування та архітектури. Критеріями оцінки слугуватимуть кращі естетичні властивості та цінова політика виконання пам»ятника.
Переможці конкурсу будуть відзначені грошовими винагородами: за І місце — 2000 гривень, за II місце — 1000 гривень, за III місце — 500 гривень. Конкурсні роботи оцінюватиме авторитетне журі, до складу якого увійшли в.о. першого заступника міського голови А.В.Мухін, член спілки архітекторів України Є.Ю.Куклєв, головний архітектор міста В.П.Кошевий, заступник міського голови Н.В.Біленко, начальник відділу культури О.О.Шуліка, депутат міськради О.П.Пашковський. Термін проведення конкурсу — з 25 січня до 25 лютого поточного року.

Западный Донбасс

При использовании материалов сайта гиперссылка на pavlonews.info обязательна

No comments yet.

Имя (required)
E-mail (required - never shown publicly)
URI
Your Comment (уменьшить размер | увеличить размер) Вы можете использовать теги <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> в своих комментариях.